8. července 2021

Blížící se regulace kryptoaktiv

Evropská unie v rámci návrhu balíčku předpisů zaměřených na digitální finance plánuje regulovat kryptoaktiva…

Evropská unie v rámci návrhu balíčku předpisů zaměřených na digitální finance plánuje regulovat kryptoaktiva a využívání technologie sdíleného registru DLT v rámci systémů vypořádání obchodů s cennými papíry. Cílem uvedených předpisů je dle předkladatelů připravit Evropskou unii na digitální věk a vybudovat hospodářství připravené na budoucnost, které bude pracovat pro lidi.

Návrh nařízení o trzích s kryptoaktivy stanovuje pravidla pro vydávání kryptoaktiv (s výjimkou kryptoaktiv, které podléhají jiné sektorové regulaci), poskytování služeb souvisejících s kryptoaktivy, ochranu spotřebitelů při vydávání, obchodování, směně a úschově kryptoaktiv a opatření k zabránění zneužívání trhu s kryptoaktivy. Nařízení bude mít významný dopad zejména na provozovatele burz kryptoaktiv či směnárny kryptoměn. V současné době bylo ukončeno období pro zasílání připomínek k návrhu nové regulace a v blízké době lze tak očekávat další vývoj.

Další články

Změny v evidenci skutečných majitelů

Dne 1.6.2021 vstoupí v účinnost zákon č. 37/2021 Sb., o evidenci skutečných majitelů, v důsledku čehož se zruší stávající právní úprava skutečných majitelů obsažená v AML zákoně a dojde rovněž k…